top of page

RYTTARYOGALÄRAREUTBILDNING START 14 SEPT MED DIPLOMERING 24 NOV

lör 14 sep.

|

Östermalm

Ett flexibelt intensiv program till Diplomerad Instruktör i Ryttaryoga med bas i Medicinsk Yoga, Psoas- och Somatisk träning. Detta är för dig som vill investera i dig själv, sätta fokus på hästars välfärd och inspirera andra. Ett unikt, komplett utbildningsprogram baserat på forskning!

Inga biljetter till försäljning
Se andra evenemang
RYTTARYOGALÄRAREUTBILDNING  START 14 SEPT MED DIPLOMERING 24 NOV
RYTTARYOGALÄRAREUTBILDNING  START 14 SEPT MED DIPLOMERING 24 NOV

Tid och plats

14 sep. 2024 09:00 – 24 nov. 2024 17:00

Östermalm, Greve von Essens väg 59, 115 27 Stockholm, Sverige

Gäster

Om evenemanget

I september startar utbildningen till Diplomerad till Instruktör i Ryttaryoga med bas i Medicinsk Yoga, Psoas- och Somatisk träning. Ett unikt system baserad på forskning som får dig helt trygg att leda de olika klasserna utifrån en komplett verktygslåda av pass med tillhörande teori om övningarnas koppling till ridning och passens effekter. Teori varvas med praktik på de sköna ullyogamattorna,  uppsuttna övningarna i stationär sadel samt uppsuttna övningar på våra snälla och unika hästar. Vill man passa på att rida på Djurgården i samband med utbildningen går det att ordna till starkt rabatterat pris.

Utbildningen omfattar upptill 44 schemalagda lärarledda timmar samt individuell digital återkoppling. Säkra din plats genom att betala 10% av utbildningskostnaden dvs 1490 kr. Resterande belopp ska betalas senast 20 dagar innan modul 1 börjar. Denna utbildning är för dig som vill investera i dig själv, sätta fokus på hästars välfärd och inspirera andra!

Vi erbjuder ett…

Google Maps blockerades på grund av dina inställningar för Analytics och funktionella cookies.

Dela detta evenemang

bottom of page